Logowanie E-mail Hasło Zapamiętaj mnie Chcę się zarejestrować [ Przypomnij Hasło ]
logo

Artykuły >> Artykuły >> Technika

Aplikatory kleju w ofercie firmy TiliaOdpowiednie rozprowadzenie kleju warunkiem dobrego połączenia

Tilia oferuje produkty włoskiej firmy Pizzi - producenta szerokiej gamy aplikatorów i nakładarek do klejów, zarówno pneumatycznych, jak i ręcznych.

Dlaczego aplikacja jest tak ważna?
Staromodne metody nakładania kleju za pomocą wałka malarskiego lub szmatki powodują nierównomierne rozłożenie substancji, rozlewanie, zabrudzenia maszyny oraz niedokładne sklejenie. Z uwagi na oszczędność materiału, dbałość o maszyny, jak również o jakość końcowego produktu, warto zaopatrzyć się w ręczną bądź pneumatyczną nakładarkę kleju.

Proste i sprawdzone - nakładarki ręczne
W ofercie firmy Pizzi znajdują się ręczne nakładarki kleju w szerokościach: 72, 120, 150 i 180 mm. Zasada działania w tych urządzeniach jest prosta - metalowy wałek pobiera klej z pojemnika i przekazuje go na wałek gumowy, którego zadaniem jest rozprowadzenie kleju na określonej powierzchni. Bardzo ważną zaletą tych nakładarek jest prosta obsługa, w tym łatwy i szybki montaż i demontaż. Urządzenia są wygodne, także dzięki lekkim materiałom, z których zostały wykonane.

Dla większych wymagań
W przypadku większej produkcji doskonale sprawdzą się aplikatory pneumatyczne. Oferuje je firma Pizzi. Są one stosunkowo niewielkie i działają po podłączeniu do instalacji sprężonego powietrza. Urządzenie składa się z pojemnika na klej, węża doprowadzającego oraz pistoletu dozującego. Dzięki wielu rodzajom końcówek do pistoletu, jakie oferuje firma Pizzi, możliwe jest zaaplikowanie kleju dla różnych połączeń: wpusty, łódki, czopy, mikrowczepy, kołki itd. Odpowiednia budowa aplikatora umożliwia rozbudowanie go w swoistą sieć, która pozwala na pracę paru osób opierającą się wyłącznie na jednym zbiorniku z klejem. W takim przypadku stanowiska pracy mogą być nie tylko oddalone od siebie o ponad 10 metrów, ale również można jednocześnie wykonywać różne aplikacje kleju, pobierając substancje z tego samego pojemnika.
(aBr)

Copyright © Kurier Drzewny