Logowanie E-mail Hasło Zapamiętaj mnie Chcę się zarejestrować [ Przypomnij Hasło ]
logo

Artykuły >> Artykuły >> Technika

Oszczędzaj dzięki współpracy z Nestro


Na wystawie w Norymberdze rzucające się w oczy stoisko miała firma Nestro. W tym roku mocno zaznaczała technologie powalające na zaoszczędzenie energii elektrycznej.

 

Arkadiusz Marciszek

- Opracowaliśmy technologię odcinania ciągu wtedy, kiedy maszyna nie pracuje. Można też odcinać ciąg poszczególnych wrzecion, które aktualnie nie wykonują pracy - mówi Tomasz Balcerzak, dyrektor sprzedaży Nestro.

Wtedy, kiedy piła znajduje się z przodu maszyny, pierwszy punkt odciąga pyły tylko przy niej. Potem, gdy materiał przechodzi dalej dzięki śluzom, wyciąg się wyłącza.

Stosowane też są przy rurach odciągowych specjalne kołnierze, które znacznie przedłużają ich żywotność. Ważnym elementem są też obrotnice przy kołnierzach węży. Dzięki nim wąż jest mniej narażony na skręcanie. Obraca się razem z przesuwającym się wrzecionem. W dziedzinie obrotnic opracowano dwa typy. Pierwszy przeznaczony jest do pracy krótszej, jednozmianowej, a drugi do całodobowej. Jest on podwójnie łożyskowany. Jak dotychczas firmy konkurencyjne nie mają takiego rozwiązania wdrożonego przez Nestro. Niszczeniu się węża zapobiega też wózek, do którego podczepiona jest górna część węża.

Niektórzy producenci maszyn nie są zainteresowani przedłużaniem żywotności części zamiennych. Są zadowoleni, gdy coś się psuje i będzie można sprzedawać części.

- Nasza filozofia jest inna. Przede wszystkim cenimy zadowolenie klientów. Dzięki zastosowaniu obrotnic przy wężach można zaoszczędzić na kosztach eksploatacji - zapewnia Tomasz Balcerzak.

 

Wspomniany system z obrotnicami został już zastosowany w kilku przedsiębiorstwach w Polsce, między innymi w fabryce IKEA.  

 

- We współpracy z odbiorcą naszych instalacji możemy zastosować najnowsze technologie sterowania. Naszym celem jest ograniczenie kosztów energii elektrycznej. Dążymy do polepszenia warunków w zakładach pracy i jakości życia poprzez redukcję szkodliwych substancji w powietrzu - tłumaczy dyrektor sprzedaży.

Jak zaznacza nasz rozmówca, klienci Nestro w 90 procentach są w stanie kupić wszystko od jednego dostawcy - poczynając od węża elastycznego, poprzez rurociąg, kompletny filtr i transport mechaniczny oraz system składowania. Przedsiębiorstwo jest jedyną firmą posiadającą wszystkie certyfikaty eksplozywności i statyki silosów.

Na stoisku Nestro dowiedzieliśmy się, że grupa jest otwarta na młodych ludzi planujących karierę inżyniera, mechanika czy spawacza. Średnia wieku załogi to około 35 lat. Firma organizuje dni otwarte dla młodzieży w wieku gimnazjalnym, którzy mogą bezpośrednio zapoznać się z działalnością firmy i często „zarażają się” pasją do tworzenia nowoczesnych, technicznych rozwiązań.

Copyright © Kurier Drzewny