Logowanie E-mail Hasło Zapamiętaj mnie Chcę się zarejestrować [ Przypomnij Hasło ]
logo

Artykuły >> Artykuły

Nowości w ofercie Palax - Piło-łuparki.

Piło-łuparka Palax C1000 cechuje się automatycznym napinaniem pasów klinowych oraz optymalizacją długości komory łupania, która podnosi prędkość pracy. W maszynie zastosowano też automatyczny zawór wysokiej prędkości roboczej, a długie okresy między przeglądami podnoszą jej wydajność. To nie są jedyne nowe modele tej marki - w ofercie firmy BL SYSTEM, dystrybuującej piło-łuparki Palax - znaleźć można także pozostałe nowości: urządzenia C900 oraz D550.

 

 Opr. (ab)

 

C900 - solidny wybór

 

Palax C900 jest to propozycja dla profesjonalistów pracujących w trudnych warunkach. Tę tarczową maszynę nowej generacji cechuje zwiększona moc. Urządzenie łączy w sobie praktyczne walory z dobrym wyglądem. W piło-łuparce zastosowano panel sterujący z regulacją wysokości, który poprawia komfort pracy operatora. Wykorzystana w maszynie tarcza widia o średnicy 900 mm charakteryzuje się wysoką jakością wykonania. Urządzenie wyposażone jest również w opatentowany system Palax Optimi, który skraca skok tłoka zależnie od długości łupanego drewna. Na szybki proces łupania wpływa także automatyczny zawór wysokiej prędkości. Maszynę wyposażono również w hydrauliczny docisk drewna i przenośnik łańcuchowy z regulowaną prędkością pracy. Palax C900 posiada dodatkowe wyjścia hydrauliki do zasilania stołu podawczego, obsługiwanego z poziomu operatora. Produkcja za pomocą tego urządzenia jest prosta i efektywna, a sprzyjają temu: pełna hydrauliczna obsługa oraz wykorzystanie przenośnika podającego drewno i łańcuchowego. Maszyna występuje standardowo w wersji z klinem 2/4, a opcjonalnie z 2/6 i 2/8. Piło-łuparka może ciąć kłody o długości od 25 do 55 cm i maksymalnej średnicy 37 cm. Obsługa odbywa się za pomocą joysticka.

Palax C1000 - rozwiązanie dla profesjonalistów

 

W piło-łuparce C1000 wykorzystano kilka unikalnych rozwiązań opatentowanych przez firmę Palax, które mają duży wpływ na wydajność oraz efektywność pracy przy produkcji drewna z kłód o dużych gabarytach (od 25 do 55 cm). Praca siłownika łupiącego odbywa się na wysokiej prędkości roboczej. Jeżeli dobrana siła jest wystarczająca do rozłupania danego klocka, to wysoką prędkość utrzymuje się trybie ciągłym, w przeciwnym razie zredukowana zostaje prędkość, a zwiększona siła łupiąca do 10 lub 16 ton, w zależności od modelu. Kiedy zwiększona siła jest już niepotrzebna, zawór powraca do wysokiej prędkości roboczej, to rozwiązanie pozwala optymalizować prędkość oraz siłę łupania w zależności od gabarytów kłody.

System Palax Optimi zastosowany w piło-łuparce C1000 pozwala na dobranie długości skoku tłoka łupiącego w zależności od długości surowca. Dzięki temu wyeliminowane zostają „puste przebiegi” maszyny. W praktyce system ten powoduje skrócenie komory łupania (maksymalna długość drewna, jakie można przełupać to 55 cm). Kiedy skok siłownika zostanie skrócony do 30 cm, to czas łupania zredukowany jest prawie o połowę. Największą wydajność maszyna uzyskuje przy ustawieniu długości cięcia 25 - 33 cm.

Optimi z automatycznym zaworem wysokiej prędkości roboczej zapewnia odpowiednią szybkość całego procesu przygotowania drewna i powoduje, iż cały proces produkcji odbywa się w warunkach maksymalnie zoptymalizowanych.

Palax C1000 wyposażony jest w automatyczne napinacze pasów klinowych. Dzięki temu kompletnie wyeliminowana zostają: konieczność ich cyklicznego regulowania oraz awarie związane ze źle napiętymi pasami. Utrzymywanie pasów w odpowiednim napięciu wydłuża zarówno ich żywotność, jak i okresy między kolejnymi przeglądami.

Specjalne łożyska kulowe o wydłużonym okresie smarowania, zastosowane we wszystkich dźwigniach sterujących, czynią obsługę maszyny precyzyjną, niezawodną oraz wydłużają okresy między kolejnymi przeglądami.

Maszyna zapewnia dobrą kontrolę nad drewnem. Małe, ostre rowki na końcu popychacza powodują przyczepność drewna oraz zapobiegają przemieszczaniu się na boki, a pionowa szczelina na popychaczu pozwala na maksymalne dopchnięcie drewna do pionowego elementu klina łupiącego. W praktyce oznacza to, że nie ma możliwości zakleszczenia się drewna z powodu jego skręcania podczas łupania. Wszystkie dźwignie sterujące skoncentrowane są w odpowiednie grupy logiczne, co ułatwia pracę operatorowi. Dostępne są kliny dzielące na 2/4, 2/6, 2/8 oraz 12 części. Dolna część komory łupiącej wyposażona jest w ruszt, aby zanieczyszczenia mogły łatwo zostać oddzielone od drewna. Zastosowany w maszynie przenośnik łańcuchowy bez problemu pozwala pracować w każdych warunkach pogodowych. Dodatkowo możliwe jest zastosowanie chłodnicy oleju.  

Palax D550 Titan - automatyczna praca z raportowaniem

 

Palax D550 Titan to inteligentna maszyna do profesjonalnej obróbki drewna opałowego ze zoptymalizowanym przepływem pracy i zautomatyzowanym raportowaniem. Urządzenie wykorzystuje najnowsze innowacje i jest wyposażone w inteligentną kontrolę, mechanikę oraz narzędzie do gromadzenia danych. Oferuje profesjonalną obróbkę drewna opałowego, zapewniając wysoką trwałość. Maszyna jest specjalnie zaprojektowana do wymagających gatunków drzew, kłód o dużej średnicy i twardego drewna. Pozwala na cięcie kłód o długości 25 - 60 cm i maksymalnej średnicy 55 cm klinami dzielącymi na 2/4/6/8/28 części.

Maszyna Palax D550 Titan jest wygodna w obsłudze. Zadaniami operatora są: załadowanie drewna na stół podawczy i nadzór nad procesem produkcji, który jest realizowany automatycznie. Postęp obróbki można śledzić i sterować za pomocą oddzielnego panelu sterowania. Po zakończeniu pracy istnieje także możliwość uzyskania szczegółowego raportu, w tym ilości gotowego drewna opałowego i godziny pracy.

Rozwiązania pod potrzeby

 

 

W ofercie producenta znajduje się wiele modeli stworzonych pod różnorodne potrzeby odbiorców. Szczególnym uznaniem klientów cieszą się m.in. modele: KS35, KS40, KS45, Power70 oraz C700 Combi. Palax przedstawia szeroką gamę piło-łuparek tarczowych i łańcuchowych oraz osprzętu do produkcji drewna kominkowego. Dostępne maszyny wyposażone mogą być w napęd różnego rodzaju. Wszystkie maszyny testowane są przez niemiecki Instytut DPLF, aby zapewnić użytkownikowi jak najwyższe standardy bezpieczeństwa.

 

 

 

1.    1. Palax C1000

2. Palax D550 Titan.

Fot. Palax

 

Copyright © Kurier Drzewny